Leviz.Pk Rishikimi 2020 – Pritës i ngurtë me një pengesë kryesore

Move.Pk-overview1Nëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si Move.Pk mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!

Move.Pk është një ofrues i bazuar në Pakistan i shërbimeve të regjistrimit të domain falas dhe të paguar në internet dhe domain. Themeluar në vitin 2003, qëllimi i tij është të sigurojë një pritje të përbashkët me cilësi të lartë për përdoruesit që nuk mund të përballojnë një VPS ose një shërbim të dedikuar për pritjen e serverëve. Uebfaqja Move.Pk është në anglisht, dhe kompania përdor Linux dhe serverë me bazë Windows në Kanada dhe SH.B.A..

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Për web hosting në Pakistan, Move.Pk ofron një ofertë mjaft të gjithanshme të pritjes themelore të përbashkët të internetit. Karakteristikat si cPanel, SSL dhe një krijues falas në internet lehtësoni marrjen e një faqe interneti të sigurt dhe funksionimin pa shumë përpjekje. Karakteristikat standarde përfshijnë:

 • 99.9% garanci në kohë
 • Mbështetje 24/7 e klientit
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Regjistrimi dhe transferimi falas i domenit
 • Mjet ndërtues faqesh në internet
 • phpMyAdmin
 • cPanel
 • Shpërndarë SSL

Move.Pk ofron pa pritje të përbashkët në internet që përfshin shumë nga të njëjtat karakteristika si planet e paguara. Kjo përfshin cPanel dhe opsionin për të ekzekutuar WordPress, Joomla, Drupal, ose një nga shumë platforma të tjera CMS. Mundësia për të pritur një dyqan në internet është përfshirë gjithashtu. Për fat të keq, unë nuk kam qenë në gjendje të kontaktoj me mbështetje për t’i pyetur ata më shumë rreth detajeve të hostit falas.

Disa veçori shtesë që vijnë me të gjitha planet e paguara janë: bllokuesi i spam-it të postës elektronike, skaneri i viruseve të postës elektronike dhe auto-përgjigjet e postës elektronike. Këto mund të duken si tipare mjaft normale, por është mirë të dini se ata kanë marrë parasysh sigurinë dhe funksionalitetin e postës elektronike. Hapësira në diskut fillon me 1 GB dhe shkon deri në 300 GB për planin e tyre të biznesit premium. Gjerësia e bandës fillon me 25 GB dhe shkon deri në pakufizuar në planin e nivelit më të lartë. Llogaritë e shumëfishta të lidhura me email vijnë me të gjitha planet e paguara.

Një tipar tjetër i dobishëm është fundi modern, i cili është në gjendje të trajtojë shumë gjuhë programimi. Skriptet e saj anësore të serverit përfshijnë: PHP, Perl, SSI, Zend Engine, Ruby on Rails, dhe më shumë. Kjo nënkupton që Move.Pk është në gjendje të trajtojë gjuhët e fuqishme të shkrimit që klientët mund të përdorin.

Move.Pk-overview2

Icingmimet dhe mbështetja

Prmimet për planet e mbajtjes në internet të Move.Pk fillojnë falas dhe shkojnë deri në planet e paguara që, sinqerisht, nuk janë shumë të lira. Plani i paguar i hyrjes kushton disa herë më shumë nga ato që krahasojnë pritësit pakistanezë dhe ndërkombëtarë për paketat dhe veçoritë e ngjashme. Ai nuk ofron SSD, VPS ose host të dedikuar, kështu që nëse nevojat tuaja të hostimit rriten, ju mund të tejkaloni këtë ofrues.

Siç u tha më herët, nuk isha në gjendje të kontaktoja me mbështetjen e klientit, kështu që kam shqetësime serioze në lidhje me mbështetjen që përdoruesit do të marrin pas regjistrimit. Ata mund të trajtojnë klientët që paguajnë ndryshe nga publiku i gjerë, por unë nuk e shoh këtë si një shenjë të mirë. Unë do të rekomandoja Move.Pk të rrisë përqendrimin e tyre në shitje dhe mbështetjen e klientëve në përgjithësi.

Sa kushton Move.Pk? Move.Pk ofron plane nga 0 deri në 4 dollarë. Mimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Ju mund ta shihni tabelën e azhurnuar të çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan Move.Pk duhet ta marr? Rekomandimi im është të filloni me një plan më të lirë. Gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. Move.Pk mund t’ju ​​ndihmojë me shpërnguljen në një plan më të shtrenjtë. Rritja e vizitorëve shumë herë kërkon më shumë sesa pritej dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mund të konsultoheni me një ekspert pritës nga Move.Pk këtu.
Sa e mirë është mbështetja e klientit për Move.Pk? Move.Pk nuk renditet si një nga hostet kryesorë të faqes sonë të internetit. Por kjo gjithashtu mund të jetë rezultat i Move.Pk të qenit i vogël, nën radar, ofrues pritës. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ta. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet me Move.Pk deri në konkurs?

Move.Pk është një ofrues i web hosting-it me qendër në Pakistan dhe në biznes që nga viti 2003. Ai siguron plane të përbashkëta falas dhe të paguara të pritjes në serverat Linux dhe Windows. Me qendrat e të dhënave në Kanada, dhe Sh.B.A., Move.Pk do të ishte një mundësi e mirë për pritjen, megjithatë mungesa e tyre e ndihmës për shitje duhet t’u japë klientëve të mundshëm një arsye për të përdorur kujdes dhe të zbuloni më shumë informacion para se të regjistroheni.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë:

 • Vlerësim i qëndrueshëm 99.9% në kohë
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Regjistrim i domain falas
 • Opsion falas për mbajtjen në internet

Cons:

 • Mbështetja e klientit nuk mund të arrihet
 • Disi e shtrenjtë në krahasim me mesataren
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me