Rishikimi i butë i ICD 2020 – aq popullor, por a ka ndonjë të mirë?

Nëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si ICDSoft, mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger.

Me seli në Sofje, Bullgari, ICDSoft filloi të ofrojë shërbimet e saj të pritjes në internet gati dy dekada më parë. Ajo gjithashtu ofron hostimin e WordPress, hostimin e Node.js, menaxhimin e pritjes VPS (server virtual privat) dhe një program shitës. IDCSoft ka klientë në mbi 140 vende dhe pret mbi 50,000 faqe interneti aktive. Me qendrat moderne të të dhënave, harduerin me cilësi të lartë dhe një ekip të përkushtuar për përkrahjen e klientëve, ICDSoft premton një mjedis të besueshëm dhe të sigurt pritës për të gjithë pronarët e faqeve të internetit.

Uebfaqja e mbushur me informacione është e lëmuar dhe e lehtë për t’u lundruar. Shtë në dispozicion në anglisht dhe të gjitha çmimet shfaqen në dollarë amerikanë.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

ICDSoft ofron një numër karakteristikash të vlerës së shtuar. Për fillestarët, ajo ka zhvilluar vetë panel kontrolli në shtëpi – të kujton pa dyshim cPanel-in drejtues të industrisë – i cili ju mundëson të menaxhoni me lehtësi çdo aspekt të llogarisë tuaj të pritjes. kjo paneli i kontrollit gjithashtu mbështet vërtetimin me dy faktorë (2FA), të cilat mund të aktivizohen ose çaktivizohen sipas gjykimit tuaj.

Ajo që më pëlqen më së miri në lidhje me ICDSoft është rezervë falas ditor me çdo llogari të përbashkët pritjeje. Kështu që shumë hostë ju bëjnë të paguani për këtë veçori thelbësore të sigurisë, kështu që është mirë të shikoni kopje rezervë të përditshme. Ajo gjithashtu ofron migrim falas në sit për 100 ditët e para të abonimit tuaj të pritjes, si dhe një mjet të dobishëm Importuesi cPanel, i cili ju lejon të migrojnë lehtësisht një faqe në internet ekzistuese veten nga ofruesi juaj i mëparshëm i hostimit.

Paketa Ekonomi është plani i saj i nivelit të përbashkët të hyrjes, ideale për blogerët, bizneset e vogla ose faqet e internetit të portofolit. Plani përfshin:

 • Ruajtje 10 GB SSD
 • Gjerësia e bandës mujore 500 GB
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Certifikatë falas SSL
 • 1 faqe interneti e pritur

ICDSoft

Ndërsa paketa Ekonomia duket paksa kufizuese, planet e tjera të përbashkëta të pritjes (Biznes, WebApps dhe Business Plus) duket se po ecin drejt skajit tjetër. Këto plane vijnë me 30 GB në 100 GB SSD hapësirë ​​ruajtëse dhe 1000 GB deri 10,000 GB bandwidth mujor.

Nëse i tejkaloni këto plane, mund të zgjidhni një nga planet e menaxhimit të VPS të menaxhuar nga ICDSoft. Ju gjithashtu mund të zgjidhni se ku dëshironi të ndodhet serveri juaj – SH.B.A., Evropë ose Hong Kong – por vini re se alokimet e burimeve dhe çmimet mund të ndryshojnë pak.

Prmimet dhe Mbështetja

ICDSoft kohët e fundit ka përmirësuar alokimet e burimeve të saj dhe ka shtuar më shumë plane çmimesh për të përmbushur nevojat dhe buxhetet e ndryshme të përdoruesve. Tani ka katër pako të përbashkëta pritjeje (tre për Hong Kong) dhe pesë plane të menaxhuara VPS për faqe të vetme dhe të shumëfishta.

Edhe pse kompania nuk përfshin një regjistrim të lirë të domain me paketat e saj të përbashkëta të pritura dhe të menaxhuara, një emër falas domain sigurohet me abonime VPS-të në sit të vetëm. Ju gjithashtu merrni një normë të zbritur dhe një spektakolare Garanci 100-ditore e kthimit të parave dhe zbritje të rinovimit.

Ndihma për klientët në ICDSoft vlen të përmendet këtu. U përshëndeta menjëherë nga një përfaqësues i bisedës live kur vizitova uebsajtin. Edhe pse faqja në internet është shumë informuese, unë i kërkova agjentit një mori pyetjesh gjenerike dhe mësova gjithçka që duhej të dija.

ICDSoft

Përvec bisedës live, ai ka një sistem të biletave mbështetëse të 24/7. Premton të përgjigjet biletat mbështetëse brenda 15 minutave dhe mesazhe emaili brenda një ore. Mësime video, një bazë gjithëpërfshirëse të njohurive dhe një seksion FAQ janë gjithashtu të disponueshme. Me kalimin e viteve, ekipi i tij mbështetës u është përgjigjur mbi gjysmë milioni klientësh me një kohë mesatare përgjigjeje prej shtatë minutash, gjë që është mbresëlënëse. Ekziston gjithashtu një dokumentacion i gjerë ndihmë në faqen e saj të internetit.

Sa kushton ICDSoft? Themimi varet nga lloji i planit të hostit që ju zgjidhni. Mimet e përbashkëta të pritjes janë në të njëjtën kohë me shumë host të tjerë në internet dhe plot me karakteristika të shkëlqyera. Planet VPS fillojnë me të vërtetë të lira, por normat e rinovimit janë 10 herë më të larta se normat hyrëse. Ju mund ta shihni tabelën e çmimeve (azhurnuar çdo javë) më poshtë.
Cilin plan ICDSoft duhet ta marr? Rekomandimi im është që të fillohet me një plan më të lirë. Ju gjithmonë mund të azhurnoni më vonë. ICDSoft mund t’ju ndihmojë në shpërnguljen në një plan më të shtrenjtë. Një rritje e vizitorëve mund të zgjasë më shumë sesa pritej, dhe nuk duhet të paguash shumë para derisa të lind nevoja. Sigurisht, nevojat tuaja mund të ndryshojnë, dhe ju mundeni konsultohuni me një ekspert pritës nga ICDSoft.
Sa e mirë është mbështetja e klientëve të ICDSoft? ICDSoft nuk është renditur si një nga hostet kryesorë të faqes sonë në internet, por kjo mund të jetë rezultat i ICDSoft të qenurit një ofrues i vogël pritjeje nën radar. Ka përparësi për një kompani të vogël pritëse – si një klient, ju jeni më të rëndësishëm për ICDSoft dhe siguron mbështetje të besueshme dhe të përgjegjshme. Ju gjithashtu mund të shikoni krahasimin tonë të shërbimet më të njohura të mbajtjes së faqes këtu.

Si përputhet ICDSoft me konkurrencën?

ICDSoft është një ofrues i besueshëm i pritjes më i mirë për bizneset dhe pronarët e dyqaneve të tregtisë elektronike. Plando plan është i mbushur me karakteristika dhe më shumë se i mjaftueshëm për nevojat e biznesit tuaj. Unë gjithashtu isha i kënaqur me nivelin e mbështetjes që mora nga ekipi i tij i chatit live.

Para se të merrni një vendim, shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Shërbim shumë i përgjegjshëm ndaj klientit
 • Garanci e kthimit të parave 100-ditore
 • Vendndodhjet e serverëve në SH.B.A., Evropë dhe Azi
 • Ndërtues falas i faqes në internet

Cons

 • Nuk do të ofrojë Windows hosting
 • Asnjë CDN (rrjeti i shpërndarjes së përmbajtjes)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me