Rishikimi i Netway 2020 – A është i padrejtë?

Netway është një kompani e vogël pritëse që thjesht nuk është një ndeshje për markat e mëdha si Hostinger. Kompanitë më të mëdha pritëse thjesht ofrojnë një çmim më të mirë për konfigurim të ngjashëm.

Nëse jetoni në Tajlandë dhe jeni të njohur me industrinë e web hosting, ju mund të keni dëgjuar për Netway Communication Co. Ky ofrues hosting me bazë në Bangkok ka qenë në veprim që nga viti 1996 dhe qëndron jashtë konkurrencës me teknologjinë e tyre inovative dhe infrastrukturën ekspansive. Netway ofron një gamë shërbimesh, duke përfshirë VPS të përbashkëta, themelorë, cloud VPS dhe menaxhimin e serverit të dedikuar të dedikuar.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Netway zotëron dhe operon qendrën e tyre të të dhënave, e cila ndodhet në Bangkok. Nga kjo qendër e të dhënave, ata ofrojnë pritje të përbashkët, reseller dhe server të dedikuar të serverit.

Paketat e tyre të përbashkëta të pritjes fillojnë me:

 • 500 MB MB dhe ruajtje në internet
 • Gjerësia e brezit 20 GB
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL
 • Email të pakufizuar
 • Mbështetje për PHP 5.0 dhe më lart, Perl, dhe CGI
 • Certifikatë falas SSL

Ato gjithashtu përfshijnë instalime me një klik të rreth dy duzinë të aplikacioneve më të njohura, duke përfshirë WordPress, Drupal, phpBB, dhe Agora Shporta. Kohëzgjatja është e garantuar të jetë 99.98%, që është mbi mesataren në industri dhe një dëshmi e infrastrukturës së mirëmbajtur të Netway.

Planet e përbashkëta të pritjes kanë një instalim cPanel për menaxhim të lehtë. Nëse jeni duke pritur shitësin e shitësit, mund të menaxhoni llogarinë tuaj përmes WHM, e cila ju lejon të keni akses në të gjitha llogaritë cPanel sipas planit tuaj.

Netway gjithashtu ka partnerizuar me Microsoft Azure dhe Amazon Web Services për të ofruar Cloud VPS hosting. Planet Linux Cloud VPS vijnë me cPanel dhe WHM instalimet së bashku me një minimum prej 1 thelbi vCPU, 1 GB RAM, ruajtje 50 GB dhe qasje të plotë në rrënjë. Ju gjithashtu mund të bëni pa instalimin cPanel dhe WHM dhe të administroni direkt serverin, nëse keni njohuri teknike dhe doni të kurseni para në planin tuaj të pritjes.

Netway

Planet e Windows Cloud VPS kushtojnë dukshëm më shumë, por gjithashtu kanë më shumë fuqi përpunuese dhe Paneli i kontrollit Plesk. Këto fillojnë me 2 bërthama vCPU, RAM 2 GB, ruajtje 50 GB dhe opsionin e bazave të të dhënave MSSQL.

Pasi të bëni pagesa për pritjen e tyre në Cloud VPS, shërbimi juaj mund të jetë vendosur brenda 10 minutave. Pas kësaj, ju mund të vendosni të menaxhoni VPS vetë, ose të paguani një tarifë mujore për Netway për ta bërë këtë. Netway garanton një kohëzgjatja prej 99,99%.

Nëse jeni duke e lëvizur faqen tuaj te Interneti në Basic ose Cloud VPS nga një ofrues tjetër i hostimit, Netway ofron një shërbim falas të migracionit – dhe do të punojë për të siguruar sa më të shpejtë një tranzicion, në mënyrë që të minimizohet çdo joproduktive. E njëjta gjë vlen për klientët ekzistues në paketat e tyre të përbashkëta të pritjes.

Prmimet dhe Mbështetja

Duke marrë parasysh tiparet dhe burimet e përfshira, paketat e Netway janë shumë të përballueshme. Nëse zgjidhni paketat e tyre të përbashkëta, shitësin ose mbajtjen e VPS-së dhe vendosni një afat kontrate prej gjashtë muajsh ose më gjatë do t’ju jepet një zbritje.

Plani i tyre i përbashkët i hostimit të Ekonomisë ju kufizon në një domain të vetëm, por çdo plan tjetër më sipër që përfshin fusha të pakufizuara. Pavarësisht nëse po krijoni një uebfaqe të vogël personale ose një uebfaqe të korporatave të rëndë-multimedia, Netway patjetër ka një plan me çmim të mirë që i përshtatet nevojave tuaja.

Ndryshimi i planeve është i lehtë me Netway, por prapë kërkon që ju të kontaktoni mbështetjen e tyre të klientit. Ata do të trajtojnë të gjithë procesin përfshirë migrimin në uebfaqe nëse është e nevojshme.

Netway ka nivele të ndryshme shërbimi në varësi të planit të strehimit që blini prej tyre. Eachdo gamë e planeve ka SLA e vet për mbështetjen e klientit. Netway ofron mbështetje gjatë gjithë orës përmes emailit dhe telefonit. Këto kanale janë të disponueshme vetëm në Thai, kështu që klientët jo-Thai mund të hasin në një pengesë gjuhësore.

Si përputhet Netway me konkurencën?

Pak ofruesit e pritjes Thai ofrojnë një gamë të gjerë të planeve dhe infrastrukturë të zhvilluar mirë që bën Netway. Pavarësisht nëse jeni një biznes i vogël Thai, që po fillon një uebfaqe themelore ose një korporatë të madhe në kërkim të një zgjidhje pritjeje të klasës së ndërmarrjes, Netway është një bast i mirë.

Netway mund të ofrojë një shërbim të mirë me një çmim të arsyeshëm, por a përputhet me ndërmarrjet më të mira të mbajtjes në internet? E kemi të vështirë të themi “po”.

rekuizitë

 • 99.98% me kohë me planet e përbashkëta të pritjes
 • Shërbim falas për migracionin në internet
 • Gama e planeve ofron shkallëzim për bizneset
 • Mbështetje gjatë gjithë orës

Cons

 • Uebfaqe dhe mbështetje vetëm në Thai
 • Vetëm një qendër e të dhënave, e vendosur në Bangkok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me