Rishikimi i Penumos 2020 – Pse duhet ta provoni

Nëse jeni me nxitim, dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si Penum mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!

E themeluar në vitin 2006, Penum Limited është një kompani pritjeje në internet me zyra në Nairobi, Kenia. Misioni i shitësit është të ofrojë shërbime të shkëlqyera të internetit për klientët në Kenia dhe më gjerë. Shitësi ofron një pritje të përbashkët në internet, host të shitësit, VPS dhe shërbime të dedikuara të serverëve me tarifa të përballueshme. Përveç zgjidhjeve të pritjes, Penum Limited ofron regjistrimin e emrave të domain, hartimin dhe zhvillimin e uebit, çertifikatat SSL dhe shërbimet e SiteLock.

penumos

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Ndarja në internet e ndarë nga Penum Limited, VPS dhe zgjidhjet e dedikuara të serverëve përfshijnë karakteristikat e mëposhtme standarde:

 • paneli i kontrollit cPanel
 • Kopje rezervë R1soft
 • Llogari rishitesi falas
 • Instalues ​​i butë me një klik
 • Transferim falas në internet
 • PHP 5.4 deri 7.2
 • MySQL 5
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Microsoft. NET

Penum Limited ka dy qendra të të dhënave nga të cilat ofron zgjidhjet e saj të pritjes në faqen e internetit: një në Shtetet e Bashkuara dhe tjetra në Evropë. i saj serverat përdorin CPU-të e fundit quad-core Intel dhe të vijë me një RAM minimale prej 8 GB. Për më tepër, serverat gjithashtu përfshijnë lidhjen 100 Mbit / s dhe katër disqet RAID 10. Konfigurimi RAID 10 kombinon pasqyrimin e diskut dhe shiritin e diskut për mbrojtjen e të dhënave.

Penum kufizuar paketa e përbashkët e pritjes vjen me katër plane kryesore. Në nivelin e hyrjes është plani STANDARD i përshtatshëm për të krijuar një blog ose një uebfaqe të vogël. Ky plan vjen me një hapësirë ​​në disk prej 2.5 GB dhe 25 GB bandwidth mujor.

Plani më i përparuar i pritjes së përbashkët i Penum është ECOMMERCE, ideal për bizneset e mesme. Ai përfshin hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandë të pakufizuar. Ju gjithashtu merrni llogari të pakufizuara të postës elektronike në të gjitha paketat e përbashkëta të pritjes nga ky shitës.

Penum Limited ofron shërbime rezervë dhe rivendosje. shitësi kryen kopje rezervë ditore të të dhënave tuaja në internet dhe i rikthen ato falas sipas kërkesës. Sidoqoftë, ofruesi i pritjes pohon se nuk është përgjegjës në rast se këto kopje rezervë nuk i rivendosin plotësisht të dhënat e faqes suaj të internetit, ose nëse procesi i restaurimit shkakton ndonjë problem.

Përveç ofrimit të zgjidhjeve të mbajtjes në internet, ky shitës ofron dizajn profesional dhe shërbime të zhvillimit. Për klientët që kanë nevojë për paketa të përparuara sigurie, firma pritëse ka çertifikata SSL dhe pako SiteLock. Këto zgjidhje shtesë të sigurisë vijnë me një mori karakteristikash për të mbrojtur faqen tuaj të internetit nga hakerat, malware dhe viruset.

Prmimet dhe Mbështetja

Ndërsa Penum hosting planet janë goxha të lira, ato janë ideale vetëm për bizneset që nuk kanë parasysh kufizimet e dukshme të tipareve. Shitësi rendit çmimet e këtyre planeve brenda Shilinga në Kenia dhe dollarë amerikanë.

Planet e pritjes vijnë cikle fleksibël të faturimit dhe klientët mund të bëjnë pagesa mujore dhe vjetore. Penum ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave për pritjen e saj të përbashkët zgjidhje por nuk ka politikë të rimbursimit për serverët e dedikuar dhe VPS. Sidoqoftë, firma pritëse mban një garanci në kohë të rrjetit prej 99.9% me një plan kompensimi nëse serveri juaj përjeton një ndërprerje.

penumos

Mund të kontaktoni ekipin e ndihmës teknike të Penum përmes telefonit, postës elektronike, bisedës live ose sistemit të biletave. Ekipi i mbështetjes së klientit është në dispozicion 24/7 dhe u përgjigjet shumë shpejt pyetjeve: Unë u dërgova atyre një email dhe mora një përgjigje në më pak se dy orë.

penumos

Përveç kësaj, shitësi ka një baza mjaft e detajuar e njohurive.

Si përputhet Penum me konkurrencën?

Kompania pritës Penum Limited është një shitës ideal i pritjes për ndërmarrje të vogla dhe të mëdha. Të njëjtën gjë, planet e hostimit vijnë me kufizime të dukshme duke i bërë ato të papërshtatshme për bizneset që kërkojnë zgjidhje të pakufizuara të pritjes. Me qendrat e të dhënave në Sh.B.A dhe Evropë, Penum Limited ka aftësinë për të pritur biznese nga çdo rajon i botës.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Rezervime ditore me restaurim falas
 • Garanci në kohë e rrjetit 99% me një plan kompensimi
 • Planet e lira të pritjes me cikle fleksibël të faturimit
 • Mbështetje shumë e përgjegjshme e klientit në dispozicion 24/7

Cons

 • Nuk ka rimbursim për serverët e dedikuar dhe VPS
 • Planet kanë kufizime të dukshme tipare
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me