Rishikimi i Sircon 2020 – A është ai hosti më i mirë i WordPress në Ueb?

Sircon-overview1Sircon Norge AS (ose thjesht Sircon) është një kompani web zhvillimi dhe pritëse me qendër në Trondheim, Norvegji. Ky shitës është krenar për faktin se funksionon me 100% energji të rinovueshme, dhe propozimi i tij unik i shitjes është para-instalimi i WordPress (me një temë të përgjegjshme) falas.

Uebsajti Sircon mund të ndërrohet midis gjuhëve Norvegjeze dhe Angleze.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Sircon ofron projektimin dhe zhvillimin e uebit, regjistrimin e domenit, VPS dhe shërbimet e përbashkëta të përbashkëta të hotelit në internet. Seti i thjeshtë i pesë plane pritjeje përbëhen STARTER (500 MB depo, 20 GB trafik), MINI (5 GB ruajtje, 200 GB trafik), MIDI (Magazinim 10 GB, trafik 200 GB), LARGE (20 GB ruajtje, 300 GB trafik), dhe PRO (50 GB ruajtje, trafik i pakufizuar).

Ju do të vini re se asnjë nga planet nuk siguron ruajtje të pakufizuar dhe vetëm plani PRO ofron një trafik të pakufizuar. Një nga pyetjet e Sircon, me titullin “Pse nuk ofron një bandë të pakufizuar?”, Shpjegon se burimet e pakufizuara nuk janë asnjëherë me të vërtetë të pakufizuara dhe se 95% e përdoruesve të saj përdorin më pak se 5 GB në muaj.

Karakteristikat që merrni me secilin plan pritës përfshijnë:

 • Adresat e postës elektronike
 • Baza e të dhënave MySQL / MariaDB
 • Certifikatë falas SSL
 • paneli i kontrollit cPanel
 • Rezervime ditore, të mbajtura për 30 ditë

Planet e pritjes vijnë me WordPress CMS parainstalohet falas nëse zgjidhni këtë mundësi në arkë. Ju gjithashtu merrni një temë e përgjegjshme WordPress falas.

Nëse pritja e përbashkët nuk është për ju, ose jeni gati të shkallëzoni, Sircon ju lejon të blini një server personal personalisht i personalizueshëm (VPS) me 50 GB në 10,000 GB depo, 512 MB në 30,720 MB memorje, 100 GB në 5,000 GB trafik dhe Sistemi operativ Ubuntu Linux.

Sircon bën shumë për faktin se të gjithë serverët dhe sistemet e ftohjes në qendrën e tij norvegjeze të të dhënave funksionojnë 100% energji e rinovueshme, dhe nxehtësia e mbetur nga serverët përdoret për të ngrohur zyrat e kompanisë. Edhe pse ka nuk ka garanci në kohë, shërbimet e klientit konfirmoi një kohëzgjatja e parashikuar prej 99.97% falë monitorimit 24/7 të serverëve që kanë fuqi të tepërt dhe lidhje interneti.

Prmimet dhe Mbështetja

Sircon-së çmimet duken të arsyeshme për një ofrues skandinav të pritjes, dhe natyrisht – sa më shumë të paguani, aq më shumë burime do të merrni. Regjistrimi i domenit kushton ekstra, por ju merrni një Certifikatë SSL falas dhe (sipas dëshirës) a instalimi me temë WordPress falas.

Kujdes që ndërsa çmimet bazë mund të duken mjaft të arsyeshme, shumë shërbime shtesë të paguara mund të rritin çmimin bazë. Ka një të veçantë paguaj-për SLA, dhe lista e çmimeve gjithashtu siguron çmimet për rimëkëmbjen e llogarisë së bazës së të dhënave dhe web hosting. Pra, ndërsa kopjet rezervë ditore bëhen falas, ju duhet të paguani për t’i rikthyer ato, por gjithashtu keni mundësinë që të bëni kopje rezervë me dorë nga paneli i kontrollit cPanel.

Megjithëse Sircon tregon çmime-në muaj për qëllime ilustrimi dhe krahasimi, ju mund të blini vetëm plane vjetore në arkë. Të gjitha urdhrat për regjistrimin e domain dhe urdhërat e pritjes janë të detyrueshëm, përveç faktit që individët kanë një të drejtë 10-ditore të tërheqjes. Në fund të periudhës fillestare, ju keni një Dritar 30 ditor për të anulluar pritjen tuaj vjetore dhe shmangni tarifimin për një vit tjetër.

Ju mund ta kontaktoni këtë kompani me telefon gjatë orarit të punës, ose mund të plotësoni formularin e kontaktit në internet i cili premton se ata do të “përgjigjen sa më shpejt të jetë e mundur”. E vërtetë për fjalën e tyre, kur paraqita një pyetje të hënën në mëngjes, Mora një përgjigje që u përgjigja saktë pyetjeve të mia brenda 30 minutash:

Sircon-overview2

Ju mund të mbështeteni veten përmes çuditërisht e dobishme faqja e stilit të FAQ-ve, pasi të kuptoni se është më mirë të zgjidhni nga kategoritë e listuara të mbështetjes sesa të provoni të filloni një kërkim.

Si përputhet Sircon me konkurrencën?

Sircon ofron një grup të bukur të planeve të përbashkëta të pritjes nga faqja e saj e internetit e këndshme. Nëse dëshironi të punoni me WordPress dhe doni të shpëtoni planetin, ky shitës mund të ketë diçka që tërheq apel unike për ju. Përndryshe, ju mund të hiqeni dorë nga kushtet e pagave jo fleksibile.

rekuizitë

 • Plane të thjeshta
 • WordPress para-instaluar falas
 • 100% energji e rinovueshme
 • Faqja e dobishme e pyetjeve

 Cons

 • Kushtet e pagesës shumë të paqëndrueshme
 • Asnjë bisedë live

Merrni hostimin e faqes në WordPress ndërsa kurseni planetin me Sircon

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me