Rishikimi MESI 2020 – A po jeton me reputacionin e tij?

MesiMESI është mirë, por mirë nuk është aq mirë. Ndërsa MESI është një host i mirë në internet, ju mund të merrni një pritje me cilësi më të mirë me një çmim më të lirë me Hostinger, për shembull.

Mesi siguron pritje të përballueshme për sipërmarrës dhe kompani, serverë virtualë privatë me SSD, dhe marketing dixhital për mbi 5,000 klientë në Argjentinë dhe pjesën tjetër të botës.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Pavarësisht nëse ju jeni një sipërmarrës individual ose ndërmarrje e themeluar, Mesi ju jep gjithçka që ju nevojitet për të filluar biznesin tuaj në internet me një çmim shumë të drejtë. Regjistrimi është goxha i thjeshtë, dhe me paketën e tyre fillestare, ju merrni një depo prej rreth 2 GB. Kjo mund të duket si një sasi e pamjaftueshme e ruajtjes, por është e mjaftueshme për të pritur një uebfaqe.

 • Ruajtja e SSD
 • Pritni 25 llogari të personalizuara të postës elektronike
 • Regjistrimi dhe administrimi i domain
 • Shtresa e sigurt e faqes (SSL)
 • Mjet ndërtues faqesh në internet
 • Statistikat e faqes në internet
 • Gjerësia e bandës mujore prej 100 GB
 • PHP 7.2

Ju mund ta krijoni uebfaqen tuaj lehtësisht brenda 20 minutave nga regjistrimi përmes njërës prej dy opsioneve.

 • Ti mundesh instaloni WordPress dhe më pas zgjidhni një temë për të rregulluar
 • Ti mundesh përdorni ndërtuesin e tyre në internet me një ndërfaqe zvarritëse

Unë rekomandoj këtë të fundit nëse thjesht po filloni pasi përfundon 200 modele miqësore për celularët që përfshijnë shumë kategori të tilla si Arti, Ushqimi, Shëndeti, Biznesi, Argëtimi dhe E-commerce. Shtë e thjeshtë të përcaktosh faqe, të shtosh përmbajtje, të futësh video dhe harta, madje të shtosh lidhje të rrjetit social. Përveç kësaj, paketat Mesi gjithashtu vijnë me mjete SEO për marketing online. Ju inkurajoj të provoni demonstrimin e tyre vetëm për të marrë një mendim për ndërtuesin e tyre.

Do llogari vjen me ruajtje super të shpejtë të SSD, e cila edhe pse është më e shtrenjtë se HDD, siguron performancë më të mirë dhe besueshmëri. Nuk ndikohet nga nxehtësia, dëmtimi i tronditjes ose fushat magnetike, kështu që të mund të jeni të lehtë të dini se faqet e internetit ose aplikacionet tuaja do të jenë gjithnjë të arritshme për klientët tuaj në situata ekstreme që përndryshe do të trokisnin HDD nga shërbimi.

Ndërfaqja e tyre e thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit ju jep mundësinë që të menaxhoni hapësirën tuaj në internet nga distanca për sa kohë që ju keni qasje në PC dhe internet. Nuk do t’ju duhen më shumë se tre orë për të zotëruar panelin e tyre të kontrollit. Nga paneli i administratorit, ju mund të menaxhoni bazat e të dhënave tuaja, llogaritë e postës elektronike (POP3 / IMAP), cilësimet e emrit të domain dhe konfigurimin e cilësimeve të sigurisë.

Nëse keni nevojë për ndihmë për transferimin e faqeve të internetit ose bazave të të dhënave në serverët e tyre, kontaktoni ekipin mbështetës. Ata do të transferojnë domenin tuaj, faqen e internetit dhe të gjitha skedarët pa asnjë kosto. Por nëse e dini rrugën tuaj, mund të përdorni FTP për të importuar bazat e të dhënave përmes MySQL. Sapo faqet e internetit të jenë gati, ju mund të vazhdoni të krijoni llogaritë tuaja të postës elektronike, dhe pastaj t’i siguroni të gjitha me siguri me SSL-në e tyre.

Duke u larguar nga planet e përbashkëta, do të prek shkurtimisht VPS-në e tyre. Ata kanë katër plane për të zgjedhur. Paketa e tyre fillestare vjen me 2 bërthama CPU me RAM 4 GB dhe ruajtje 80 GB SSD. Mund të instaloni ndonjë prej 50+ aplikacioneve, përfshirë bazën e të dhënave dhe softuerin e ndërmarrjes. Shkallëzimi lart, do të merrni më shumë hapësirë ​​ruajtjeje dhe katër bërthama procesorësh me 8 GB RAM. Do të kënaqeni me kopje rezervë javore. Shqetësimi im i vetëm është se ata nuk duket se ofrojnë shërbime të menaxhuara ose mbështetje prioritare.

Prmimet dhe Mbështetja

Vetëm duke parë çmimet e tyre, ju mund të thoni që Mesi ka interesat e ndërmarrjeve fillestare dhe ekzistuese, me zemër. Pas konvertimit të çmimeve të paketës së starterit në dollarë (nga Pesos), numrat janë në fundin më të ulët krahasuar me shërbimet e tjera të mbajtjes në internet. Shqetësimi im i vetëm është që tiparet e tyre nuk përputhen me ato të emrave të vendosur në industri.

Shtë mirë që ata nuk i bllokojnë klientët në ndonjë kontratë. Kur regjistroheni, ju keni mundësinë të paguani çdo tre muaj ose çdo vit, dhe ata pranojnë pagesa të transferimeve bankare, Visa dhe MasterCard. Ju mund të azhurnoni nga ndonjë prej planeve të nivelit të ulët në ato premium, pa shumë telashe.

megjithëse mbështetja është në dispozicion vetëm në spanjisht, skuadra e tyre është miqësore dhe jashtëzakonisht e dobishme. Mund t’i arrini me lehtësi në WhatsApp, të dërgoni një email, ose të telefononi operatorë të drejtpërdrejtë nga e hëna – e premte nga 9 e mëngjesit në 6 pasdite. Ato janë gjithashtu të arritshme përmes shërbimit të bisedës live. Nëse vërtet doni të zotëroni llogarinë dhe veçoritë e tyre, ju inkurajoj të kontrolloni mësimet e hollësishme edhe në faqen e tyre të ndihmës. Do të mësoni si të vendosni email, të përdorni FTP dhe të krijoni dhe menaxhoni bazat e të dhënave MySQL në asnjë kohë.

Si përputhet MESI me konkursin?

Paketat e Hostit Mesi janë të përshtatshme për sipërmarrësit dhe pronarët e afarizmave që kanë nevojë për burime të dedikuara, ruajtje të bollshme dhe VPS me më shumë mundësi konfigurimi.

Ende nuk jam i sigurt nëse ky është hosti i duhur në internet për ju? Shikoni tonë nikoqirët kryesorë të rekomanduar të uebit për të mësuar më shumë.

rekuizitë

 • Migrim falas në internet
 • Rezervime automatike lokale dhe Cloud
 • Hapësirë ​​e shpejtë e magazinimit SSD
 • Adresë IP e përkushtuar

Cons

 • Uebfaqe vetëm në Spanjisht
 • Kufizimi i numrit të bazave të të dhënave MySQL
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me