Rishikimi Nubehost 2020 – A ia vlen?

nubehost-mineNëse jeni me nxitim dhe thjesht dëshironi në fund të fundit: për të njëjtin çmim si NubeHost mund të merrni serverë shumë më të mirë me mbështetje 24/7 me Hostinger, pra pse edhe te bezdis?!

NubeHost është një ofrues i shërbimeve në internet me bazë në Meksikë që ka qenë në industri për më shumë se një dekadë. Ai përqendrohet në ofrimin e zgjidhjeve për mbajtjen në internet, shërbimet e regjistrimit të emrave të domain, hostin e shitësit dhe CMS hosting, ndër të tjera. Ka tre qendra të të dhënave të vendosura në Los Angeles dhe Chicikago në Sh.B.A dhe Monterrey në Meksikë për besueshmërinë maksimale të zgjidhjeve të saj të pritjes. Uebfaqja NubeHost është në dispozicion në Spanjisht.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

Disa nga karakteristikat që mund të prisni të gjeni në paketat pritëse të NubeHost përfshijnë:

 • CPanel spanjoll
 • Sistemi operativ Linux
 • Ruajtja e diskut SSD
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Mbështetje PHP
 • Baza e të dhënave MySQL
 • Domain falas
 • Domeni i shtesave
 • POP3, IMAP, SMTP

nubehost-features

Serverët NubeHost janë pritur në të tre qendra të të dhënave të vendosura në SH.B.A. dhe Meksikë. Qendrat e saj të të dhënave janë nën mbikëqyrje 24/7 dhe janë të lidhur me lidhje mbi rrjetin e fibrave optike mbi 10Gbps. Kjo siguron performancën e përmirësuar të faqeve të internetit të klientëve të saj dhe rrjedhë të vazhdueshme pasi dështimi i një rrjeti nuk ndikon në të gjithë faqen e internetit.

Në zgjidhjet e tij të mbajtjes në internet, shitësi përdor gjenerata e re teknologji Cloud Computing. Për më tepër, ajo ofron një CPanel spanjoll për paketat e saj të mbajtjes në internet. Ajo gjithashtu vendos Disqe SSD që siguron ngarkim të shpejtë të faqeve të internetit të klientëve të saj, dhe periodik shërbime rezervë klientëve të saj.

Paketa e saj e hostimit në internet përfshin gjashtë plane. Plani themelor përfshin twodatabaza, ruajtje e diskut 2 GB SSD, dhe bandwidth mujor i pakufizuar. Paketa e saj e përparuar vjen me: bazat e të dhënave të pakufizuara, 40 GB ruajtje të diskut në disk, gjerësia e pakufizuar mujore, pesë fusha shtesë, aplikacione të para-instaluara, mbështetje në distancë dhe mbështetje me porosi elektronike.

Ofruesi i pritjes së klientëve gjithashtu ofron shërbime të rishitjes së shitësve. Paketat e tij të shitësit të shitësit mundësohen nga Sistemi operativ Linux, dhe gjithashtu të përfshijë një WHM cPanel për menaxhimin e lehtë të llogarisë.

Shërbime të tjera të ofruara nga NubeHost përfshijnë Host CMS ku paketat e tij pritëse janë optimizuar WordPress dhe Joomla. Klientët e saj gjithashtu kanë qasje në shërbimet e mbajtjes së postës elektronike që përdorin Protokollet SMTP, IMAP, POP3 dhe IMAP të cilat janë në përputhje me Outlook, Mac Mail, Android dhe Thunderbird, ndër të tjera.

Për të mbrojtur informacionin dhe të dhënat e klientëve, NubeHost ofron një Le të Encrypt Certifikatën SSL në paketat e tij të postës elektronike. Të gjitha informacionet hyrëse dhe dalëse janë enkriptuar deri në 256bit encryption.

Prmimet dhe Mbështetja

Paketat pritëse të NubeHost janë me çmim të arsyeshëm. Ajo ofron vetëm një cikli i faturimit jofleksional ku përdoruesit duhet të kryejnë një kontratë vjetore, e cila mund të jetë shqetësuese për klientët që nuk janë të gatshëm të hyjnë në angazhime afatgjata. Ajo ofron fusha të lira gjatë vitit të parë të blerjes, si një domain shtesë për atë kryesor, dhe gjithashtu pas rinovimit.

NubeHost kanë zgjidhje të përbashkëta për mbajtjen në internet një garanci 30-ditore për kthimin e parave kur një përdorues pajtohet për të paktën një vit. Shitësi u ofron klientëve të vet një garanci prej 99.9% në kohë, gjithashtu.

Ju mund t’i drejtoheni ekipit për mbështetjen e klientëve NubeHost përmes tij chat live, sistemi i biletave dhe mbështetja e postës elektronike. Këto janë mjeti i vetëm i komunikimit që firma ka siguruar; ajo nuk ka mbështetje telefonike. Ekipi i tij i ndihmës teknike është në dispozicion 24/7 për të ndjekur klientët sa herë që lind ndonjë çështje.

NubeHost

Kam hapur një biletë dhe kam marrë një përgjigje të automatizuar, shitësi duke premtuar se do të drejtojë pyetjen time brenda 24 orëve. Sidoqoftë, kurrë nuk kam marrë përgjigje.

NubeHost ka një detaj mjaft të detajuar njohuri baze.

Si përputhet NubeHost deri në konkurs?

NubeHost ka krijuar një hapësirë ​​për veten e tij në hapësirën e pritjes meksikane duke ofruar zgjidhje për mbajtjen në internet të mbështetur nga përparimet më të fundit në teknologjitë e pritjes. Me një cPanel spanjoll, zgjidhjet e pritjes së këtij shitësi janë krijuar posaçërisht për bizneset e vogla dhe të mesme në Meksikë dhe vendet e tjera spanjolle që flasin.

Para se të merrni një vendim, ne ju rekomandojmë të shikoni disa kompani alternative pritëse, të cilat ne ju rekomandojmë shumë.

rekuizitë

 • Përdor teknologjinë e cloud computing
 • Garanci për kohën e duhur të rrjetit 99.9%
 • cPanel në spanjisht
 • Ofron shërbime rezervë

Cons

 • Nuk ofron serverë të përkushtuar dhe pritës të VPS-ve
 • Ekipi mbështetës pa reagim
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me