Sharkservers Review 2020 – A është një investim i mençur?

SharkServers-overview1SharkServers është një kompani e vogël pritëse që thjesht nuk është një ndeshje për markat e mëdha si Hostinger. Kompanitë më të mëdha pritëse thjesht ofrojnë një çmim më të mirë për konfigurim të ngjashëm.

SharkServers është një ofrues privat pritjeje në internet me seli në Reading, në Mbretërinë e Bashkuar Ajo u krijua në 2014 si një bashkim i tre kompanive të tjera të mbajtjes së faqeve në internet, dhe që nga atëherë është rritur në mënyrë të konsiderueshme për të ofruar tani shërbime të përbashkëta në internet, VPS dhe zgjidhje të dedikuara për bizneset të të gjitha madhësive në të gjithë botën.

Uebfaqja e SharkServers është në anglisht. Edhe pse mund ta zhvendosni në 25 gjuhë alternative, në të vërtetë janë vetëm menutë që ndryshojnë.

Karakteristikat dhe lehtësia e përdorimit

SharkServers-overview2

Zgjidhjet pritëse të SharkServers vijnë me karakteristikat e mëposhtme standarde:

 • Certifikata falas SSL
 • Baza e të dhënave MySQL
 • Llogaritë FTP
 • Kopje rezervë opsionale
 • Statistikat e faqes në internet
 • Instalues ​​me një klik të aplikacionit
 • Mbështetje PHP
 • Linux dhe Windows mbështetje

Zgjidhjet pritëse mbështesin të dy Linux dhe Windows Platformat OS, dhe ato janë të dy llojeve. katër plane pritjeje cPanel janë themelor, i përparuar, Ndërmarrje, dhe i fundit, ndërsa dy plane pritëse të DirectAdmin janë themelor dhe i përparuar. cPanel dhe DirectAdmin janë, natyrisht, panelet e kontrollit që përdorni për të menaxhuar hostin tuaj.

Në të dy rastet, Plani themelor vjen me 1 emër domain, 25 nëndomen, 5 hapësirë ​​në disk në disk, 10 GB bandwidth mujor, llogari të pakufizuara FTP, 100 llogari emaili dhe 10 baza të dhënash MySQL.

SharkServers ‘ Zgjidhje VPS përdorim Teknologjia e virtualizimit të KVM që administron virtualizimin e kujtesës dhe shtetet e procesorit për të garantuar performancë të lartë. Kjo i bën planet VPS më të shkallëzueshme për të gjitha llojet e bizneseve. Zgjidhjet VPS vijnë me kopje rezervë opsionale, por nuk ka shumë më shumë informacion në lidhje me këtë (ose asgjë tjetër) sepse…

E kuptoj që SharkServers pësoi korrupsion në bazën e të dhënave më 16 mars 2019, e cila rezultoi në disa humbje të të dhënave të klientit dhe hoqi faqen e internetit të SharkServers. Vetëm pjesa e WHMCS-it në faqen e saj të internetit (e cila ju lejon të blini plane) është operacional në kohën e shkrimit, dhe padyshim, i gjithë episodi ka bërë që disa klientë të kërkojnë zgjidhje pritëse diku tjetër.

Prmimet dhe Mbështetja

SharkServers ‘ planet e pritjes janë mjaft të kushtueshme për tiparet në ofertë; veçanërisht kështu që nga ky shitës mund të duhet të rivendosë reputacionin e tij. Ju mund të blini plane në një gamë të cikleve të faturimit nga mujore në tre vjet, me zbritje për angazhime afatgjata.

Klientët e rinj mund të marrin Menaxhimi DNS dhe Mbrojtja e ID falas për vitin e parë, por kini kujdes që këto do të rinovohen automatikisht me çmime të plota në vitet e dyta dhe ato pasuese. Shtesa të tjera në arkë përfshijnë Weebly ndërtues i faqes në internet, CodeGuard backups, SiteLock skanimi i faqes në internet dhe një zgjidhje për sigurinë e postës elektronike. Nga këto, vetëm SiteLock mund të shtohet falas (deri në pesë faqe).

Uebsajti i zhveshur nuk jep detaje në lidhje me provën falas, garancinë për kthimin e parave ose garancinë në kohë, por do të befasohem nëse nuk ka një ose të gjitha këto.

Konsumatorët mund të arrijnë Mbështetje 24/7 e klientit përmes një sistemi biletash ose biseda live. Asnjë mbështetje telefonike ose e-mail nuk reklamohet në faqen e saj të internetit, por faqja e shoqëruar në Facebook ofron një adresë emaili mbështetëse. Kisha s’ka fat me biseden live, por Mora një përgjigje të kënaqshme për biletën time të mbështetjes së testit në më pak se katër orë:

SharkServers-overview3

Fatkeqësisht, seksioni i bazës së njohurive në faqen e internetit të SharkServers është bosh.

Si përputhet SharkServers me konkursin?

SharkServers ka ofruar zgjidhje pritjeje me cilësi të lartë dhe të besueshme që nga fillimi në vitin 2014. Konsumatorët kishin shijuar një përvojë të shkëlqyeshme me këtë shitës derisa pësoi një fatkeqësi për humbjen e të dhënave në Mars 2019. Kjo ka bërë që disa klientë të pyesin nëse ia vlen të qëndrosh me SharkServers.

SharkServers mund të ofrojë një shërbim agood me një çmim të arsyeshëm, por a përputhet me ndërmarrjet më të mira të mbajtjes në internet? E kemi të vështirë të themi “po”.

rekuizitë

 • Teknologjia e virtualizimit të KVM për VPS me performancë të lartë
 • Zgjidhjet e hostimit të Linux dhe Windows
 • Rezervat rezervë opsionale me planet VPS
 • Ciklet fleksibël të faturimit me zbritje

Cons

 • Ende shërohet nga një ngjarje e humbjes së të dhënave në Mars 2019
 • Pricesmime të larta për tiparet në ofertë
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me